Maszty teleskopowe KV

Maszty teleskopowe  KV są idealnym rozwiązaniem w zastosowaniach, w których największe znaczenie ma ich mobilność. Wykazują dużą łatwość składania i rozwijania  zarówno przy montowaniu na pojazdach, jak i ustawieniu na podłożu płaskim (teren otwarty). Łatwość obsługi oraz niezawodność przyczynia się do tego, że umieszcza się na nich oświetlenie, anteny, kamery, urządzenia pomiarowe. W zależności od wymagań maszty mogą być doposażone w elementy dodatkowe. Zastosowane materiały umożliwiają użytkowanie masztów w ekstremalnie trudnych pogodowo-terenowych warunkach.

Wysuwanie i składanie masztu obsługiwane jest przez linki umieszczone wewnątrz masztu. Jedna z linek odpowiada za składanie masztu  i gwarantuje jego bezpieczne złożenie nawet podczas silnego oblodzenia czy wiatru. Podczas wysuwania masztu sekcje automatycznie blokują się wzajemnie a podczas składania odblokowują się. Hamulec tarczowy zapobiega samoczynnemu złożeniu i jednocześnie umożliwia zablokowanie masztu w każdej pożądanej pozycji.  

Maszty teleskopowe KV można podzielić w zależności zastosowania  na maszty z serii  KVL (lekkie: do 25kg ) i  KVR (ciężkie: do 70kg )