Mobilne systemy podnoszenia

Zestaw podnoszący rolkowy przystosowane są do przemieszczenia kontenerów po twardym podłożu. Są one montowane od dołu w narożnikach ISO,  boczne otwory  narożników ISO  pozostają wolne do innego zastosowania. Komplet dla kontenerów składa się z 4 rolek uniwersalnych z hamulcem, blokad zabezpieczających zmianę kierunku poruszania oraz dyszla pociągowego. Udźwig do max. 16 t, największa przeszkoda po której może przejechać kontener może mieć 30 mm wysokości.

Zestaw  podnoszący kołowy przystosowany jest do przetransportowywania kontenerów do 17 t po niezbyt dobrze utwardzonym i nierównym podłożu. Montowany jest do otworów bocznych narożników ISO. Kontenerem można doskonale manewrować przy użyciu różnych pojazdów. Wysokość podnoszenia wynosi 350mm (lub 500mm) a jego waga ok. 900 kg.  Zestawy te dopuszczone są do przeładowywania kontenerów do samolotu Herculesa C-130.

Zestaw podnoszący suwnicowy (bramowy) znajduje zastosowanie w przypadku braku miejsca na manewrowanie. W sytuacjach awaryjnych (katastrof) gdy występuje potrzeba szybkiego transportu np. central telefonicznych, szpitali polowych, mobilnych  jednostek zabezpieczających w media  systemy z tej serii umożliwiają przemieszczanie się z podniesionym kontenerem. Można podnosić kontener na wysokość do 1,75 cm przy wadze do 20 ton.  Również można kontrolować nachylenie.

Multimedia